Ceny a tipy pro návštěvu lázní v Budapešti: Kdy a jak ušetřit

Domů / Ceny a tipy pro návštěvu lázní v Budapešti: Kdy a jak ušetřit
Ceny a tipy pro návštěvu lázní v Budapešti: Kdy a jak ušetřit
1 ledna 2024 0 Komentáře Klára Dvořáková

Úvod do lázeňství v Budapešti

Budapešť je právem známá jako 'Město Lázní', a to díky jejímu bohatému počtu termálních a medicínských lázní, které lákají návštěvníky z celého světa. S přáteli nebo s Petrem – jak je můj milý manžel známý – jsme si už nejednou vžili relaxaci, kterou tyto magické místa nabízejí. A protože jsem si to užila naplno a chtěla bych, aby stejně tak dobře byli na tom i ostatní, připravila jsem pro vás tohle velké lázeňské průvodce po Budapešti.

Historie a význam lázní v Budapešti

Budapešťské lázně mají historii sahající až do doby Římanů. V průběhu staletí byly pod taktovkou různých národů, které přinášely do péče o zdraví a relaxace inovace. Díky tomu dnes můžeme obdivovat nádhernou architekturu a užívat si moderní spa procedury založené na tradicích. Lázně jsou skvělé nejen pro podporu zdraví, ale i pro sociální a kultúrní život.

Různé typy lázní v Budapešti

Budapešť nabízí řadu různých typů lázní, od historických památek jako jsou Széchenyi nebo Gellért, přes moderní wellness centra, až po malé skryté perly. Každé z těchto míst má svůj vlastní charakter, cenu vstupu i nabídku procedur. A pokud chcete zažít opravdový mix kultúry a relaxace, doporučuji vyzkoušet noční lázeňství, které se stává čím dál tím populárnějším.

Vstupné do lázní

Když se řekne 'lázně v Budapešti', mnozí si okamžitě vybaví Széchenyiho lázně s jejich nezapomenutelnými žlutými fasádami a modrými bazény. Vstupné se pohybuje někde od 2000 HUF do 6000 HUF, záleží na době návštěvy a tom, zda si pořídíte jednodenní vstup nebo delší pass. Existují i rodinné vstupenky a slevy pro studenty a seniory. Věnujte pozornost též speciálním akcím a balíčkům, které mohou cenu výrazně snížit.

Ceny procedur

Samotná návštěva lázní je sice krásná, ale co teprve, když si při ní dopřejete nějaký ten luxus. Masáže, wellness procedury, kosmetické ošetření či léčivé koupele – to vše má svou cenu. Hodinová masáž může vyjít na 8000 HUF a výš, záleží na typu a složitosti. Soukromé lázně s termální vodou začínají někde na 15000 HUF. Je dobré si ceník prohlédnout online a případně se rozhodnout ušetřit objednáním dopředu.

Kdy je nejlepší čas pro návštěvu

Návštěvnost lázní v Budapešti má svá maxima a minima. Letní měsíce jsou velmi oblíbené, ale připravte se na dav. Naopak v zimě můžete zažít kouzlo parujících bazénů s menším počtem lidí. Ale můj osobní tip: zkuste navštívit lázně v pozdních odpoledních hodinách během pracovního týdne – to máte největší šanci najít si klidný koutek a užít si to naplno.

Ubytování v okolí lázní

Pokud se rozhodnete prodloužit lázně na vícedenní relaxační zážitek, máte na výběr z řady hotelů a penzionů v okolí lázní. Od luxusních hotelů s vlastními spa službami až po útulné rodinné penziony nabízející pohodlné a cenově dostupné ubytování, je Budapešť vybavena na všechny typy návštěvníků. A pokud budete mít štěstí, narazíte na speciální pobytové balíčky, které zahrnují i vstup do lázní.

Tipy, jak ušetřit na návštěvě lázní

Řeknu vám hned na rovinu, úspory jsou možné i v místě jako jsou budapešťské lázně. Kromě využití slev pro studenty a seniory či speciálních akcí si pohlídejte výhodné online nabídky, balíčky služeb nebo koupi Budapešť karty, která poskytuje slevy na řadu atrakcí včetně lázní. A nezapomeňte: v Budapešti je spousta krásných míst zdarma!

Kultúrní a společenské události v lázních

A na závěr nesmím zapomenout na skvěle strávený čas během kulturních akcí, jež se konají v rámci lázní. Od promítání filmů po taneční večery a noční plavání, Budapešť umí spojit zábavu a relaxaci do jednoho úžasného zážitku. Doporučuji to vyzkoušet, může se to stát vaší nezapomenutelnou vzpomínkou tak, jako se to stalo jedné mé nejlepší narozeninové oslavě s Petrem.

Klára Dvořáková

Klára Dvořáková

Jsem Klára Dvořáková, odbornice na lázně. Pracuji jako lázeňská terapeutka v Karlových Varech, kde se specializuji na hydroterapii a wellness procedury. Mé zkušenosti mi umožňují psát o různých aspektech lázeňství, od historie po nejnovější trendy v lázeňských terapiích. Své publikace zaměřuji na popularizaci lázeňské kultury a jejího pozitivního vlivu na fyzické a psychické zdraví.

Napsat komentář