Majitel lázní Jáchymov: Historie a současnost lázeňství v srdci Krušných hor

Domů / Majitel lázní Jáchymov: Historie a současnost lázeňství v srdci Krušných hor
Majitel lázní Jáchymov: Historie a současnost lázeňství v srdci Krušných hor
24 ledna 2024 0 Komentáře Klára Dvořáková

Historie lázní Jáchymov

Již od samých počátků mají lázně Jáchymov významné místo v historii lázeňství. Vznikly v průběhu 16. století a byly prvními radonovými lázněmi na světě. V té době byl Jáchymov znám především díky těžbě stříbra, ale později se ukázalo, že místní vody mají léčivé účinky díky obsahu radonu. Přes mnohé změny vlastnických poměrů a politických režimů si lázně udržely svůj status a přilákaly mnoho významných osobností.

Radonové lázně a jejich léčebné účinky

Radonové lázně jsou specifické svým unikátním složením, které se vyznačuje malým množstvím radioaktivního plynu – radonu. Ten vzniká přirozeným rozpadem radia přítomného v zemské kůře a vody v lázních Jáchymov ho obsahují ve formě rozpuštěné. Ojedinělé složení vody pomáhá při léčení řady zdravotních problémů, zejména pak při rekonvalescenci pohybového aparátu a nervových onemocnění.

Vlastník lázní Jáchymov

Lázně Jáchymov prošly za dobu své existence několika majiteli. Od státních podniků až po soukromé osoby a korporace. V současné době patří lázně Jáchymov skupině Léčebné lázně Jáchymov, a.s., která se stará o jejich provoz a rozvoj. Tato společnost pečuje o to, aby tradice lázeňství byla v Jáchymově zachována a zároveň modernizována, aby lázeňské služby odpovídaly aktuálním potřebám návštěvníků.

Moderní služby lázní Jáchymov

V dnešní době se lázně Jáchymov mohou pochlubit širokým spektrem nabízených služeb. Od klasického lázeňství, přes wellness a spa procedury, až po specializované léčebné programy. Kromě léčebných pobytů jsou zde nabízeny také wellness víkendy a revitalizační pobyty, které oslovují širší okruh návštěvníků, hledajících odpočinek a relaxaci.

Udržitelnost a budoucnost lázní

Lázně Jáchymov kladou důraz nejen na lázeňskou péči, ale i na udržitelnost a ekologii. Programy zaměřené na environmentální přístup a šetrné využívání přírodních zdrojů jdou ruku v ruce s moderní lázeňskou péčí. V plánu je i nadále rozvíjet služby tak, aby byly šetrné k přírodě a zároveň poskytovaly nejvyšší možnou kvalitu lázeňských a rehabilitačních služeb.

Odkaz a kultura lázní Jáchymov

Lázně Jáchymov se pyšní bohatým odkazem a kulturou. Místní galerie, koncerty, přednášky a další kulturní akce jsou pravidelnou součástí lázeňského života. Vytvářejí tak unikátní propojení relaxace, léčby a kultury, které přispívá k nezapomenutelnému zážitku z pobytu v lázních.

Tipy pro návštěvníky lázní Jáchymov

Pro ty, kdo se chystají navštívit lázně Jáchymov, je zde několik tipů, jak si pobyt co nejvíce užít. Rozhodně nevynechejte návštěvu lázeňských parků, ochutnávku místních kulinářských specialit či procházky krásnou přírodou Krušných hor. A nezapomeňte, že i přes lázeňské procedury je důležité si užít i momenty klidu a odpočinku.

Klára Dvořáková

Klára Dvořáková

Jsem Klára Dvořáková, odbornice na lázně. Pracuji jako lázeňská terapeutka v Karlových Varech, kde se specializuji na hydroterapii a wellness procedury. Mé zkušenosti mi umožňují psát o různých aspektech lázeňství, od historie po nejnovější trendy v lázeňských terapiích. Své publikace zaměřuji na popularizaci lázeňské kultury a jejího pozitivního vlivu na fyzické a psychické zdraví.

Napsat komentář