Luhačovice: Perla Moravy a její světoznámé lázně

Domů / Luhačovice: Perla Moravy a její světoznámé lázně
Luhačovice: Perla Moravy a její světoznámé lázně
6 prosince 2023 0 Komentáře Klára Dvořáková

Historie lázeňství v Luhačovicích

Lázně Luhačovice mají více než stoletou tradici a představují jedny z nejnavštěvovanějších a nejznámějších v České republice. Leží ve východní části Moravy, kde se tato perla lázeňství rozprostírá mezi krásnou přírodou Slovácka. Od dob Marie Terezie, která povýšila Luhačovice na lázeňské místo, se lázně rozrostly a proslavily díky svým léčivým pramenům.

Léčivé prameny a jejich vliv na zdraví

V Luhačovicích najdeme několik léčivých pramenů, mezi nejznámější patří bezesporu Vincentka, která je vyhledávaná nejen pro své léčivé účinky, ale i pro jedinečný minerální obsah. Léčivá voda z Luhačovic si získala uznání i ve světě, kam se vyváží jako přírodní léčivo.

Architektonické klenoty Luhačovic

Kromě přírodních léčivých zdrojů jsou Luhačovice také známé svou architekturou. Duši těmto lázním vdýchli významní architekti jako byl Dušan Jurkovič, jehož secesní stavby dodávají městu nezaměnitelný charakter. Jurkovičův vliv je v Luhačovicích vidět na každém kroku, zejména v lázeňské části.

Luhačovická Vincentka a její užití

Luhačovická minerální voda Vincentka je známa nejen v České republice, ale po celém světě. Její vysoký obsah minerálů ji činí ideální pro inhalace, lázně a další léčebné procedury. Vincentka se používá při léčbě respiračních onemocnění, ale i trávicích potíží.

Přírodní krásy a turistické aktivity v okolí Luhačovic

Nejen lázeňské procedury, ale i příroda v okolí Luhačovic je jako stvořená pro různé formy odpočinku a aktivního trávení volného času. Okolní kopce a lesy vybízejí k pěším výletům, cykloturistice nebo třeba ke geocachingu.

Kulturní život a tradiční akce v Luhačovicích

Lázně nejsou v Luhačovicích pouze o klidu a relaxaci. Město má bohatý kulturní program, pořádá se zde množství tradičních akcí, festivalů a kulturních podniků, které přitahují návštěvníky z celé republiky.

Tipy, jak nejlépe strávit dovolenou v Luhačovicích

Pro ty, kdo plánují návštěvu Luhačovic, mám pár tipů, jak strávit dovolenou co nejplněji. Od vychutnání si relaxačních procedur, přes ochutnávku tradičních moravských jídel, až po procházky čarokrásnou krajinou - je zde spousta možností, jak si užít tento jedinečný kus Moravy.

Klára Dvořáková

Klára Dvořáková

Jsem Klára Dvořáková, odbornice na lázně. Pracuji jako lázeňská terapeutka v Karlových Varech, kde se specializuji na hydroterapii a wellness procedury. Mé zkušenosti mi umožňují psát o různých aspektech lázeňství, od historie po nejnovější trendy v lázeňských terapiích. Své publikace zaměřuji na popularizaci lázeňské kultury a jejího pozitivního vlivu na fyzické a psychické zdraví.

Napsat komentář