Nejlepší lázně v České republice: Útěk za relaxací a zdravím

Domů / Nejlepší lázně v České republice: Útěk za relaxací a zdravím
Nejlepší lázně v České republice: Útěk za relaxací a zdravím
9 prosince 2023 0 Komentáře Klára Dvořáková

Hledáme ty nejlepší lázně

Na otázku, které lázně jsou nejlepší, není úplně jednoduchá odpověď. Záleží totiž na tom, co od lázní očekáváte. Někdo hledá klid a ticho pro úplné uvolnění, jiný preferuje moderní wellness procedury a někdo jiný se zaměřuje na medicínskou průpravu a speciální terapie pro určité zdravotní potřeby. Já osobně si při výběru vždycky nejdřív rozmyslím, jakou mám náladu a co mi tělo říká, a podle toho si vyberu.

Přehled nejoblíbenějších lázní

Karlový Vary, Mariánské Lázně, nebo Františkovy Lázně? To jsou jmenovky, které zná každý. Tyto lázně s dlouholetou tradicí lákají nejen bohatou historií, ale i širokou paletou léčebných programů a wellness pobytů. Pokud jde o popularitu, tyto tři krásky jsou nepochybně na špici. Každé z těchto míst navíc nabízí něco navíc – třeba unikátní architektonické skvosty nebo krásné přírodní scenerie.

Lázně pro milovníky luxusu

Chcete-li si připadat jako králové, měli byste zvolit lázně, kde je luxus na prvním místě. Těmi správnými místy by mohly být například lázně Lázně Libverda nebo Karlova Studánka. Tam najdete skvělé ubytování, vynikající jídlo a nejrůznější procedury od masáží až po balneoterapie v naprostém soukromí a bez stresu.

Tradiční české lázně s dlouhou historií

V Česku máme štěstí na lázně s dlouhou historií, které stále udržují vysoký standard a mají co nabídnout. Z našich historických lázeňských perel bych zmínila třeba Teplice nebo Jáchymov. Tady se nejen dobře léčí, ale můžete se také dozvědět o bohaté minulosti těchto míst.

Co nabízejí rodinné lázně

Jestli plánujete vyrazit s celou rodinou, měli byste hledat lázně, které jsou přívětivé i k těm nejmenším. Lázně Bělohrad nebo Velichovky umí perfektně skloubit potřeby dospělých s radovánkami pro děti, včetně speciálních bazénů nebo dětských herních koutků.

Specifické terapie a procedury

Možná ale hledáte něco konkrétněji zaměřeného na vaše zdravotní potřeby. V České republice se můžete setkat s lázněmi, které se specializují na konkrétní typy onemocnění nebo terapie. Příkladem mohou být Lázně Bělohrad, kde se zaměřují na léčbu pohybového aparátu, nebo Lázně Klimkovice s péčí o dýchací cesty.

Osobní zážitek a tipy

  • Pamatuji si mé první lázeňské akce, kdy jsem se cítila jako princezna ve světě pohádek! Koho by nenadchla masáž v aromaterapeutickém salonu s výhledem na lesy Mariánských Lázní?
  • Jeden z mých nejlepších zážitků byl pobyt v Lázních Poděbrady. Nejenže jsem si užila skvělé procedury, ale také jsem se zúčastnila zajímavých přednášek o zdraví a měla možnost poznat spoustu inspirativních lidí.
  • A pro ty z vás, kteří potřebují praktický tip – pokud si chcete užít klid a pohodu, nevybírejte si termín v hlavní sezóně. Mimo sezonu si lázně užijete v poklidu a bez přelidnění.
Klára Dvořáková

Klára Dvořáková

Jsem Klára Dvořáková, odbornice na lázně. Pracuji jako lázeňská terapeutka v Karlových Varech, kde se specializuji na hydroterapii a wellness procedury. Mé zkušenosti mi umožňují psát o různých aspektech lázeňství, od historie po nejnovější trendy v lázeňských terapiích. Své publikace zaměřuji na popularizaci lázeňské kultury a jejího pozitivního vlivu na fyzické a psychické zdraví.

Napsat komentář