Nejlepší termální lázně v Maďarsku: Relaxace a léčba v horkých pramenech

Domů / Nejlepší termální lázně v Maďarsku: Relaxace a léčba v horkých pramenech
Nejlepší termální lázně v Maďarsku: Relaxace a léčba v horkých pramenech
29 prosince 2023 0 Komentáře Klára Dvořáková

Výběr destinace: proč právě Maďarsko?

Když se řekne 'termální lázně', mnohým z nás jako první napadne právě Maďarsko. Proč je to tak? No přece! Toto středoevropské království horkých pramenů je doslova poseto termálními lázněmi, které sahají od luxusních komplexů v samotné metropoli až po klidné venkovské oázy. Maďarské lázně se pyšní spojením úžasné architektury a léčivé moci teplé vody, což je kombinace, která láká návštěvníky z celého světa. A ještě jeden bonbónek – v Maďarsku je více termálních pramenů na hlavu než v jakékoliv jiné evropské zemi.

Budapešť: město lázní

Když se řekne Budapešť, možná si hned představíte Dunaj a Parlament, ale měli byste vědět, že část přízviska 'město lázní' si Budapešť vydobyla právem. K nejslavnějším lázním patří Széchenyiho, Gellért nebo Rudas a ani jeden z těchto komplexů vás nenechá na pochybách, proč je to tak. Mimo nádhernou architekturu jsme tu doma i v bohatství lázeňských rituálů, masáží a wellness procedur. A když už budete v Budapešti, dopřejte si potěšení jak pro tělo, tak pro ducha a vychutnejte si horké prameny s výhledem na historické památky.

Hévíz: jezero s léčivou teplou vodou

Hévíz je dalším termálním rájem na maďarské mapě a dost možná nejzajímavějším. Nejde ani tak o lázně v klasickém smyslu, jako spíš o teplou jezerní koupel s medicinálními účinky. Jezero Hévíz je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem v Evropě a jeho voda je bohatá na minerály. Kombinace teplé vody, unikátního složení a krásy přírody z něj činí skvělou volbu pro ty, kteří hledají odpočinek a zdraví v jednom.

Egerszalók: termální sloupce jako z pohádky

Egerszalók je kouzelné místo, kde země prýští teplou vodou a vytváří nádherné bílé vápencové sloupce. Tyto 'solnohříbky', jak jsou neoficiálně nazývané, nejsou jen krásné na pohled, ale také skrývají vodu bohatou na minerály, jež má blahodárné účinky na lidské zdraví. A s vybavením, které zahrnuje moderní wellness a lázeňské centrum, je Egerszalók místem, kam se chcete vrátit znovu a znovu.

Miskolctapolca: jeskynní lázně pro dobrodruhy

Pokud hledáte opravdu unikátní lázeňský zážitek, zamířte do Miskolctapolca. Tamní jeskynní lázně jsou něco mezi rozhodně není klasickým odpočinkem v bazénu. V této jeskyni, kterou protéká termální voda, na vás dýchne historie a zároveň se můžete ponořit do léčivého ticha podzemí.

Zalakaros: menší, ale očarující lázně

Zalakaros může být ve srovnání s Budapeští malé městečko, ale jeho lázně nikoho nenechají chladným. Moderní wellness zařízení, venkovní a vnitřní termální bazény a čistá příroda z Zalakarosu dělají idylický únik z ruchu města.

Debrecen: kultura a termál v jednom

V Debrecenu se wellness snoubí s kulturou. Lázně Aquaticum jsou známé nejen svými výtečnými termálními bazény, ale také moderním aquaparkem a botanickou zahradou. Tady opravdu poznáte, jak je dokonalá relaxace spojená s poznáním a obdivem k přírodním i lidským výtvorům.

Termální lázně Nyírbátor: rytířský odpočinek

Představujte si koupání ve vodě, která vás zahaluje do příjemné teploty, zatímco okolo vás stojí středověký hrad – to je Nyírbátor. Tyto menší, ale historické lázně vám nabídnou únik nejen z každodenního stresu, ale i z obyčejné současnosti.

Hungarospa Hajdúszoboszló: wellness oáza na východu Maďarska

Nakonec nesmíme zapomenout na Hungarospa Hajdúszoboszló, což je největší lázeňský komplex ve střední Evropě. Zdejší vody mají vynikající léčivé účinky, a kromě obrovského výběru saun, bazénů a skluzavek zde najdete i nádherné aquaparky a termální jezera.

Klára Dvořáková

Klára Dvořáková

Jsem Klára Dvořáková, odbornice na lázně. Pracuji jako lázeňská terapeutka v Karlových Varech, kde se specializuji na hydroterapii a wellness procedury. Mé zkušenosti mi umožňují psát o různých aspektech lázeňství, od historie po nejnovější trendy v lázeňských terapiích. Své publikace zaměřuji na popularizaci lázeňské kultury a jejího pozitivního vlivu na fyzické a psychické zdraví.

Napsat komentář